Apie

Europos judumo savaitė yra tarptautinė iniciatyva, skirta didinti gyventojų sąmoningumą apie darnų judumą, siekiant keisti gyventojų keliavimo įpročius bei skatinti alternatyvius keliavimo būdus: pėsčiomis, mikrojudumo transporto priemonėmis, viešuoju transportu ar naudojantis dalijimosi transporto priemonėmis paslaugomis.

Ši iniciatyva, globojama Europos Komisijos, vyksta nuo 2002 m., kasmet tuo pačiu metu – rugsėjo 16-22 dienomis. Kiekvienais metais Europos Komisija numato tam tikrą Europos judumo savaitei dedikuotą temą. 2023 m. tema – ,,Tausokime energijos išteklius”.

Tausodami energijos išteklius didiname energetinį saugumą – po Rusijos invazijos į Ukrainą poreikis kuo labiau sumažinti priklausomybę nuo Rusijos naftos tampa dar svarbesnis. Perėjimas prie švarių energijos šaltinių ne tik sumažina geopolitinę priklausomybę, bet ir sustiprina Europos energetinį saugumą. Taip pat, taupydami energijos išteklius kovojame su klimato kaita  – taikydami energijos taupymo praktiką darnaus judumo srityje prisidedame prie didesnio tikslo – iki 2050 m. Europai tapti klimatui neutraliu žemynu bei sušvelninti klimato kaitos poveikį ir apsaugoti mūsų planetos ateitį.

Kiekvienais metais visoje Europoje prie šios iniciatyvos jungiasi miestai, įvairūs verslai ir organizacijos, universitetai ir bendruomenės. Skaičiuojama, kad prie šios iniciatyvos 2022 m. prisidėjo apie 3000 miestų ne tik Europoje, bet ir Pietų Amerikoje bei Azijoje.

Kasmet organizuojami tarptautiniai Europos judumo apdovanojimai darniausiam Europos miestui ir darniausiai iniciatyvai. Pretenduoti į šiuos apdovanojimus gali kiekvienas miestas, organizacija ar įmonė, užregistravę šioms nominacijoms. Daugiau informacijos apie apdovanojimus skaitykite apdovanojimų skiltyje.