Ar žinai, kas „veža“ Lietuvą?

LR Susisiekimo ministerija pristato žaidimą, kuriame galite pasitikrinti savo žinias apie transporto sektoriaus pokyčius ir darnų judumą Lietuvoje!

Užsiregistruokite žaidime, atsakykite į 15 skirtingo pobūdžio klausimų ir laimėkite prizus. Iš visų užsiregistravusių, daugiausiai taškų surinkusius 3 dalyvius apdovanosime Susisiekimo ministerijos įsteigtais mėnesiniais prizais, o lapkričio pirmąją savaitę išrinksime vieną laimingąjį, kuriam padovanosime universalų dviratį, skirtą važinėjimui beveik bet kokiu reljefu!

                

1 / 15

Kuris Lietuvos miestas 2013 metais tapo pirmuoju miestu, įgyvendinusiu dviračių dalijimosi programą?

2 / 15

Kiek kilometrų sudaro dviračių takai visoje Lietuvoje?

3 / 15

Kiek keleivių 2022 m. Lietuvoje naudojosi viešuoju transportu bei traukiniais?

4 / 15

„Lietuvos geležinkelių“ įmonė planuoja pirkti naujus traukinius už 200 mln. Eur. Bendrovė skaičiuoja, kad atnaujinus traukinių parką ir traukiniams pajudėjus naujai elektrifikuotais ruožais, į aplinką per metus patenkančio anglies dioksido (CO2) kiekis sumažės labai ženkliai. Kiek anglies dioksido (CO2) sumažės?

5 / 15

Kokios transporto priemonės dalijimosi paslauga atsirado Lietuvoje 2019 metų liepos mėnesį?

6 / 15

Rugsėjo 22 dieną Lietuvoje ir visoje Europoje minima diena be JO. Ši diena pirmą kartą buvo surengta 1998 metais Prancūzijoje, o 2000 metais šią dieną šventė jau 760 Europos miestų. Jos metu gyventojai kviečiami bent dienai atsisakyti JO ir rasti kitų būdų kaip keliauti. Kas yra JIS?

7 / 15

Kuri transporto rūšis, atsižvelgiant į poveikį aplinkai, yra tvaresnė alternatyva regioninėms arba netolimoms užsienio kelionėms?

8 / 15

X savivaldybėje iki 2024 metų planuojama rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių taką, kurio pirmasis ruožas buvo įrengtas dar 1978 m. Šio pėsčiųjų ir dviračių tako ilgis į vieną pusę yra 52 km ir jis sujungia net 5 gyvenvietes. Šio tako atnaujinimui planuojama skirti 5,8 mln. Eur.

Atsakykite, kas yra X savivaldybė?

9 / 15

Kas gali naudotis šia stotele?

10 / 15

Kiek elektromobilių 2023 m. birželio 1 d. duomenimis buvo užregistruota Lietuvoje iš viso?

11 / 15

Nuotraukoje matomas Vilniaus žėmėlapis. Ką jame žymi žalios spalvos linijos?

12 / 15

Kuris Lietuvos miestas tapo pirmuoju miestu, taršius autobusus pilnai pakeitusiu elektriniais?

13 / 15

Kiek Lietuvos gyventojų nenaudoja automobilio kasdien?

14 / 15

Kuri iš šių galimybių, atsižvelgiant į išteklių naudojimą ir išmetamųjų teršalų kiekio mažinimą, yra tvaresnė keliavimo mieste priemonė trumpiems atstumams (iki 5 km)?

15 / 15

Kiek šiuo metu Lietuvoje galima rasti viešų elektromobilių įkrovimo prieigų?